My Little Pony: Friendship is Magic

Z Wikipedii:

My Little Pony: Friendship is Magic – serial, którego główną grupą docelową są małe dziewczynki, zdobył na całym świecie rzesze fanów płci męskiej w wieku nastoletnim i studenckim. Elementy tego programu stały się częścią kultury remixu – fani serialu nazywani bronies (odpowiednik fanów płci męskiej, słowo utworzone poprzez połączenie angielskich słów brothers <bracia> i ponies <kucyki>) oraz pegasis (odpowiednik fanek serialu, utworzony od słowa pegasus <pegaz> i sister <siostra>) tworzą przeróbki filmów i zwiastunów, własną muzykę, rysunki, opowiadania a niektórzy nawet gadżety (figurki, pluszaki, itp.) związane z kreskówką.

Wiele osób może  się zastanawiać, dlaczego te „kuce” są tak bardzo popularne. Sam się nad tym głowiłem, aż z ciekawości obejrzałem pierwszy odcinek na kanale ObsessionOctopus’a. Wszystko stało się dla mnie jasne – jako fan anime i starych bajek pełnych akcji zobaczyłem w tym coś z dawnych lat. Po zanalizowaniu kilku informacji dowiedziałem się, że MyLittlePony: FiM tworzone jest przez Lauren Faust, animatorkę która stworzyła takie bajki, jak Atomówki, czy Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster.

Posiadając tą wiedzę przystąpiłem do oglądania pierwszego sezonu. Akurat miałem szczęście, że niedawno zakończyła się emisja odcinków z polskim dubbingiem na kanale MiniMini i wszystkie były już na powyższym koncie. Niedługo później zaczęło mi brakować dzielnych kucyków i nie czekając na Polaków zacząłem oglądać drugi sezon z napisami, do czego akurat jestem przyzwyczajony, ponieważ anime wolę oglądać z napisami niż dubbingiem, nawet polskim (bo jak dla mnie angielski dubbing to tragedia).

Wracając do tematu – obecnie na tyle interesuję się MLP: FiM, że na bieżąco oglądam odcinki, zbieram obrazki, tapety, muzykę, oglądam wszelkie mix’y, przeglądam strony:

Moja główna partycja z danymi doczekała się nawet oddzielnego katalogu dla tej produkcji:

Partycja z danymi

Partycja z danymi

Nie bez zmian została również lista na stronie MyAnimeList umożliwiająca zapisywanie swojej prywatnej listy obejrzanych i planowanych Anime. Moja lista prezentuje się następująco:

TimsManter's Anime List - MyAnimeList.net

TimsManter’s Anime List – MyAnimeList.net

Top